Kurucumuz Ahmet Çelebi 1960 yılında İstanbul Bayrampaşa’da 200m’ lik bir alanda torna atölyesi ile firmamızın ilk temellerini atmıştır. Ülkemizin ve yurtdışı kuruluşlarının şartları doğrultusunda edindiği deneyim, bilgi ve becerileri kullanarak plastik extrüder makine imalatının yanı sıra Anadolu Kablo Koll.Şti.’ni kurarak plastik sektörüne girmiştir.
     
    1992 yılında Anadolu Kablo Koll. Şti.’nin unvanı değiştirilerek, bugünkü ÇELPİ ÇELEBİ PLASTİK ve ÇELMAK ÇELEBİ MAKİNE olarak tescil edilmiştir. “Kalite, yenilik ve güven” ilkesiyle daha geniş ürün yelpazesi üretmek üzere işe başlamıştır.

Büyük ölçüde ihtiyaç olduğu görülen extrüzyon kalıp sanayinde uygun makine yatırımları ve projeleriyle birlikte bu sektörde de kendini göstermiş ve hızla yatırımlar yapmaya, ürün geliştirmeye, kullanmış olduğu kapalı alanları genişletmeye devam etmiştir.

      Gelişen zaman içerisinde hızlı tempolu, sitemli ve deneyimli personeliyle birlik, beraberlik ilkesin de çalışarak yıllık üretiminde daha yüksek miktar, daha fazla kalite, daha çok ürün çeşidine ulaşmıştır…

     Bu alanlarda görülen eksiklikler ve bazı sanayilerdeki gereksiz malzeme tüketimlerini asgariye indirmek ve alternatif çözümler aranarak ürün yelpazesini genişletmeye başlamıştır.

Ar-Ge çalışmalarına İkitelli ve Haramidere’de bulunan toplam 10.000 m² kapalı alanda ki tesisleri ve bu tesislerde ki üstün teknolojisiyle, bilgili, tecrübeli personeliyle yükselmeye devam etmekte ve Türkiye’nin gelişen teknolojisine hizmet vermektedir.

     Amacımız bugünkü Türkiye şartları ve normlarının üzerinde kaliteyi yakalamak, uygulamaktır. Titizlikle ürettiğimiz yenilikleri, süratle ve ekonomik şekilde plastik piyasasına sürmek, ilkemizdir. Tercih edilen ürünler uygulamacıların kalite anlayışı ile işbirliği içinde gelişir.
Firmamızın güncel ve geniş ürün yelpazesini, üretimini, standartlara uygunluk derecesini “ÇELPİ Çelebi Plastik” olarak imzalamış bulunmaktayız.

Doğru yaşam kalitedir, kalite ÇELPİ’dir yedeği yoktur.